Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada tuhaplokist seina ja silikaatvoodri vahet?16.04.2014

Tere
Maja on ehitatud 1980-ndatel. Tolle aja soovituste kohaselt - kandvad seinad serviti (20 cm) tuhaplokk, väljas lapiti (12 cm) krohvitud silikaatkivi vooder. Vahele on jäetud ca 4-5 cm õhuvahe. Seespoolt soojustatud 2-kordse nn Pärnu puitkiud plaadiga + linaluuplaat. Maja kõrge katusega, teisel korrusel eluruumid, seega konstruktsioon suhteliselt raske. Sooviks seinu väljastpoolt soojustada ilma silikaatvoodrit lammutamata ja et ei tekiks hiljem niiskuseprobleeme. On sellise seinatüübi jaoks mingeid lahendusi? Või tuleks vooder ikkagi lammutada?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kahjuks pole seda tüüpi seintega piisavalt tegelenud selleks,et anda soovitusi. Palun pöörduge Targo Kalamees poole, targo.kalamees@ttu.ee , ehk tema oskab aidata.
Kalle Pilt