Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada/üles ehitada täiskeldriga maja põrand, et hoiaks soojust ja ei tekiks niiskust?24.04.2014

Tere!
Kuidas oleks kõige targem soojustada/üles ehitada täiskeldriga maja põrand, et hoiaks soojust ja ei tekiks niiskust?
Varem oli soojustamata laudadest põrand, all muld/liiv. Hetkel kõik kivini välja veetud. Väljaspoolt on tuulutusavad küll näha, kuid tõenäoliselt jooksevad keldrisse.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Keldri ja esimese korruse vahelae põrand on sobiv ehitada samamoodi nagu välisõhuga tuulutatav põrand. Konstruktsioon on selline: põrandalaagid, mille vahele soojustus (ca 200 mm), soojustuse all tuuletõkkeplaat, mis toetub hõredale laudisele. Kui on soovi saada põranda joonis, siis kirjutage martti@puidutööd.ee ja temalt saate vajaliku joonise.