Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas kuuekümnendate pritskrohvi on mõtet värskendada või tuleb soojustuse ja krohvimisega nullist alustada?27.06.2014

Tere, maja on ehitatud püstpalgist, hiljem kuuekümnendatel soojustatud TEP-plaadiga ja krohvitud (pritskrohv). Kuna aegade jooksul on tekkinud väheseid krohvikahjustusi (aluskrohv siiski kenasti kinni) ja üksikuid pragusid, siis küsimus oleks, et kas pritskrohvi parandus/värskendamine on tänapäeval mõistlik ja üldse teostatav või tuleks alustada kogu soojustuse asendamisest kaasaegsema materjaliga ja tervenisti uuesti krohvida?
Tänan

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kahjuks pole ma selles valdkonnas tugev. Krohviga on tegelenud Lea Täheväli-Stroh, soovitan temalt küsida.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt