Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas vana paekivivundamenti tugevdada ja soojustada-kaasajastada?11.08.2014

Palkmaja aastast ca 1864. Vundament on laotud paekividest. Tänaseks on segu (kui seda kasutati) haihtunud. Soov on maja taastada. Mida ette võtta vundamendiga (alumiste palkide vahetamisega siht selge). Tihendada (krohv, betoon), valada täiendavad kihid sisse ja välja?
Kuidas analoogsetel juhtudel (kui on teada) seni käitutud on?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Hoone on tervik ning selle osasid ei saa käsitleda eraldi. Enne vundamendi renoveerimislahenduse pakkumist on vajalik teada hoone kasutusotstarvet tulevikus (koormused ja niiskusreziim), esimese korruse põrandate lahendusi, põrandapinna kõrgust ning ümbritseva maapinna vertikaalplaneeringut.
Parimaks võimaluseks on hoone enne üle vaadata ja siis lahendusi pakkuda.
Vabandan, et kohe vastust ei saanud anda.
Kalle Pilt