Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega asendada palkmaja alumist palki, kui ei ole võimalik leida üle 7 m pikkust palki?19.08.2014

Tere,
Millega asendada maja alumine vana palk, kui pole võimalik leida üle 7 m pikkust palki?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kuna alumine palk töötab ristikiudu survele, siis võib selle asendada osadena (nt. 2-3 m pikkused palgijupid). Oluline on kahe osa vahele tuuletapi tegemine või siis korralik tihendamine. Palgi ja vundamendi vahele on hädavajalik paigaldada hüdroisolatsioon.

Parimate soovidega,
Kalle Pilt