Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas muldpinnasele paigaldatud põranda all on mõtet seestpoolt penoga vundamenti soojustada?21.08.2014

Vanema maja nurga toa põranda soojustamine käsil. Eemaldasin ca 600 mm muldpinnast, valasin postid, et nende peale panna uued laagid, laagide vahele tuuletõke, kivivill peale ja põranda laud peale tagasi.
Küsimus: Kas põranda alla seespoole, vastu vundamenti ja ka ca 400 mm allapoole on mõtekas paigaldada vundamendi soojustuseks mõeldud "penot"(nt.100 mm)? Tänan!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Seesmine vundamendi soojustamine pole otstarbekas. Kindlasti tuleb vubdamenti puurida (rajada) tuulutusavad, mis suubuvad tuuletõkke ja aluspinnase vahele õhuvahesse.
Kalle Pilt