Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas vanal majal võib tellisvoodri ja puitkarkass-seina vahelt vahuga täis lasta?15.09.2014

Tere!
Tegemist on 1959.aastal ehitatud tüüpilise väikeelamuga - madalvundament paekividest, puitkarkass-sein täidetud saepuruga, õhkvahe ja tellisvooder.
Sooviks seina soojustada, kuid soojustuse peale panemine selles olukorras ei tööta. Kas õhkvahet võib vahtu täis "süstida" või rikuks see maja niiskusrežiimi?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Esmalt soovitan teha termograafilised uuringud, et näha, kus soojustusega probleeme on. Õhuvahet ei soovita vahtu täis süstida, kuid neisse kohtadesse, kus karkassi vahes saepuru on ära vajunud või siis muudel põhjustel puudub, peaks soojustust lisama (ka vahuna).
Kalle Pilt