Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada paekivist soklit ja vundamenti?15.09.2014

Tervist. Kuidas soojustada paekivi sokkel ja vundament. Sokkel ühest küljest maapinnast 15cm ja teisest 60cm, pikkus 8m, ehk maapind kaldega. Madalama sokliga otsa tuleb saun ja edasi on garaaž. Põranda pind soķli madalama pinna servast 15cm kõrgemal. Kui paķsu peaks panema peno maa sisse ja kas peaks panema ka horisontaalselt ja kui palju. Arvan, et vundament ei ole eriti sügav. Kas drenaaž on oluline. Kuidas teha? Langust oma jagu, 9m peale langeb pea 50cm. Või piisaks kui sokli peno kaevaks 30 -50 cm maa sisse. Sauna põrand tuleb liivale peno peale ja valatud. Või kas võib panna ka kergkruusa. Garaaži põrand on valatud.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kuna hoone on keeruline, siis on raske midagi objektiivset antud kirjelduse põhjal soovitada. Soovitan kutsuda kohale spetsialistid ning koostada vastav ehitusprojekt.
Kalle Pilt