Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas 2-korruselise kivimaja vundamendi õhutusaugud võivad/peavad talvel olema kinni?01.12.2014

Tere
Elan kivimajas, kus on 2 korrust. Vundamendis on õhutusaugud. Esimese korruse naaber topib talve saabudes õhutusaugud kinni, mistõttu on meil teise korruse aknad higised. Küsimus, kas need õhutusaugud peavad talvel olema kinni või on õige, et esimese korruse naaber need kinni topib, kuna temal on põrand külm? Tänan vastuse eest!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
esimese korruse põrandaaluse tuulutusavade avatus mõjub teise korruse õhu suhtelisele niiskusele minimaalselt. Akendel kondenseerunud vesi viitab kas akende suurele soojajuhtivusele või siis ruumide kõrgele õhuniiskusele.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt