Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas kivimaja seina tohib siis seest soojustada või mitte?02.12.2014

Tegemist 1973a ehitatud kivimajaga. Vaja on soojustada. Ümberringi väidetakse, et seest peab soojustama. Ise uurisin foorumites ja seal on, et lausa ei tohi. Järgmine aasta soojustame väljast nagunii. Mis siis õige on?
Ma ei tea, kuidas neid kive nimetatakse, aga tavaline punane tellis see pole. Pigem nagu narva plokk vms. Sees on krohv ja siis oli tapeet peal.

Mida teha?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui võrrelda erinevate soojustuslahenduste temperatuuri ja niiskuse graafikuid seina lõikes siis on väljastpoolt soojustamine on oluliselt parem lahendus kui seestpoolt.
Kalle Pilt