Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega soojustada korrusmaja keldri lage?13.01.2015

Tere!
Meil on soojustatud (seinad, pööning) 5-korruseline 45 korteriga tellismaja, mis on väljast krohvitud. Kuidas soojustada keldri lage, et kasu asemel kahju ei tekitaks? Kas selleks on vaja ehitusprojekti?
Eesmärk on, et 1. korrusel oleks soojemad põrandad ja väiksem küttekulu ning et keldris oleks jahedam ja kartulid ei läheks nii ruttu kasvama.

Ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Lahendus sõltub suuresti keldri ja esimese korruse vahelae konstruktsioonist. Kui on betoonist vahelagi, siis sobib soojustamiseks vahtpolüstereen (EPS), kui on puidust vahelagi, siis pigem mineraalvill+tuuletõke. Kindlasti vajalik soojustada keldri poolt. Projekti sellele tegevusele tavaliselt ei tehta ning kahju sellest tegevusest ei teki.
Kalle Pilt