Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas korteri renoveerimisel võib toa tuulutusavad kinni ehitada või rikub see sisekliima?30.01.2015

Tere!
Soov on renoveerida paneelmaja (1970) korter. Küsimus, tubade siseseintel on üleval lae ääres nn tuulutusavad? Tohib neid sulgeda naabrite juurest tuleva müra vähendamiseks? Samas majas olevas renoveeritavas korteris on nii tehtud, või ajab see sisekliima hiljem sassi. Kui tohib, siis millega on soovituslik seda teha?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Igasugune ventilatsiooni muutus tuleb läbi mõelda terviklahendusena (kogu korter või isegi kogu hoone). Sellel põhjusel ei oska ma teie küsimusele vastata.
Kalle Pilt