Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas külma pööningu soojustamisel vana saepuru peale tselluvilla lisamine on mõistlik lahendus?09.02.2015

Tere! Kas külma pööningu soojustamisel vana saepuru peale tselluvilla lisamine on mõistlik lahendus? Eeldusel, et pööningul tuulutus tuulekastidest ja tuulesuunajad paigaldatud (40 aastat vana kivimaja)?
Kas uut korstnapitsi võiks laduda märtsikuus, kui väljas plusskraadid? Kas peale korstnapitsi ladumist võib kohe uuesti kütma hakata?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere, Tselluvillaga täiendav soojustamine, kui all on saepuru, on lubatav. Korstnapitsi ei soovita enne laduma hakata, kui ööpäeva keskmine temperatuur on +10 kraadi. Kütmisega kaasnev kiire kuivamine ei ole vuukidele hea.