Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millest rajada madala pööningu käigutee, et see oma soojustus omadusi ei kaotaks?09.02.2015

Tere! Pööning plaanis soojustada tselluvillaga. Kas käigutee võiks rajada mingisugusest plaat- või rullvillast nii, et see väga palju oma soojustus omadusi ei kaotaks selle peal korra aastas umbes roomates? Pööning väga madal sellepärast ei tahaks laudadest käiguteed teha.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tselluvilla peale käigutee rajades, mis toetub villale, mitte laagidele. surute te tahtmatult villa kokku ning selle soojajuhtivus koos sellega suureneb. Ei soovita.