Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas palkmaja maakivist vundamenti on mõtet soojustada ja kas sellel võib olla ka negatiivseid mõjusid?12.02.2015

Tere.
Majal on maakivist vundament, ca 50 cm sellest maa all ja ca. 50 cm maa peal. Tegemist palkmajaga. Kas seda oleks mõistlik soojustada või mitte? Kas see annaks mingit positiivset efekti? Kas võib olla ka negatiivseid mõjusid?
Parimat

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Soojustamine sõltub sellest, millised on esimese korruse põrandad. Kui on välisõhuga tuulduvad puitpõrandad, siis annab soojustamine vähe kasu. Kui on betoonpõrandad või pinnasel põrandad, siis võib soojustada.
Soojustuse enda saab paigaldada ainult vundamendi maapealsele osale ja 50 pinnasesse,kuna see on ülevalpool külmumispiiri, siis soovitan 50 cm sügavusel pinnases paigaldada veel 1 m horisontaalset soojustust, et külm ei pääseks vundamendialuse pinnaseni.
Kalle Pilt