Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kui tihedalt tuleb palkmaja vundamendile teha tuulutusavasid?01.04.2015

Tere. Sooviksin teada saada, kui tihedalt tuleb teha tuulutusavad vundamenti kui tuulutatava põranda alla jääb 100-150 mm? Tegemist vana palkmajaga millel tuulutusavad puuduvad. Ühe kolmandiku maja alla jääb ka kelder, mille kohal jääb põrandaalune tuulutusvahe 50-100 mm.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Üldine reegel on tuulutusavad (läbimõõt mitte vähem kui 100 mm) teha iga 2 m tagant, kuid kui on vahevundamente ja/või muid õhu liikumist takistavaid tegureid, siis tuleb tuulutusavad teha nendest lähtuvalt.
Kalle Pilt