Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas kortermaja keldri ja 1. korruse vahelae talade vahetamiseks on projekti vaja või võin ise ära vahetada?24.04.2015

Tere,
Kahekorruselise kortermaja keldri ja 1. korruse vahelae talad on mädanenud. Kas talade vahetamiseks on vajalik projekt? Kas tohin ise talad ära vahetada?

Aitäh

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui vahetate hoone kandekonstruktsioone (põrandatalad) siis on tegemist rekonstrueerimisega. Ehitusseaduse järgi: Ehitise rekonstrueerimine on ehitise piirdekonstruktsioonide muutmine ning kande- ja jäigastavate konstruktsioonide muutmine ja asendamine.
Rekonstrueerimine aga nõuab ehitusprojekti. Kuid omavalitsused tõlgendavad seda punkti erinevalt ning kõige õigem oleks konsulteerida kohaliku omavalitsuse ehitusnõunikuga või ehituse eest vastutava isikuga.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt