Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas võib tekkida mingeid probleeme, kui puitpõranda alla jätta ehituspraht-liiva segu?12.05.2015

Kas puitpõranda all olev nn ehituspraht-liiv võib sinna jääda ning katta see isoveri vkl 13 tuuletõkkeplaadiga ning siis lauad tagasi paigaldada!?
Probleemiks laudade vahel olevad praod, mille täitmine on suhtkoht keeruline (midagi ei jää pidama).Tuuletõkkeplaat võtaks kinni tolmu jms mis sellest all olevast prahist- liivast tuleks. Samas on plaat ka hingav materjal!

Tervitades,

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Põranda alla jääv ehituspraht on biokahjustustele (eriti seentele) heaks kasvupinnaks, seda eriti siis kui prahi hulgas on puiduosakesi. Sellepärast ei soovita ehitusprahti põranda alla jätta.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt