Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada madalat lintvundamenti?04.07.2015

Tere,
Ehitan maja vana suvila asemele. Suvila ise sai vundamendini lammutatud. Vundament ise tundus korralik ja seda ära ei lammutanud. Vundament on lintvundament, mis toetub postidele (20cm diameeter), lindi kõrgus on aga ainult 50cm.
Vundament on plaanis soojustada väljast soojusisolatsiooni plaadiga nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt. Küsimus ongi nüüd selles, et vertikaalse plaadi tahaks panna sügavamele kui see 50cm, lint ulatub aga kui sügavamale kaevata siis jookseb lindi all olev liiv sealt välja.
Mis tuleks sellisel juhul teha? Üks võimalus oleks plaat väljaspoolt paika panna ja siis seespoolt tagasitäide teha.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
vertikaalse soojustuse saab paigaldada ainult vundamendi osas, sest pinnasesse pannes see suure tõenäosusega murdub ühenduskohast ning seal tekib külmasild. Ainuke võimalus sügavamale minna on vundamenti sügavamaks valada ja siis soojustada.
Kalle Pilt