Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega soojustada ja kas on vaja aurutõket soojustuse ja viimistlusmaterjali vahele, kui ehitada palkmaja katusealust?27.08.2015

Tere
Millega soojustada ja kas on vaja aurutõket soojustuse ja viimistlusmaterjali vahele, kui ehitada palkmaja katusealust? Katuseks on sindel ja tuuletõke on sarikate vahele paigaldatud. Sooviksin vältida seente teket. Kas OSB3 sobiks seinakatteks, mille peale panna tapeet või seineks?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui ehitate välja ärklikorrust (katusealust) ning soojustate sindelkatuse alust, siis on kõige olulisem tuulutusvahe sindli ja tuuletõkkeplaadi vahel. Jälgida tuleb ka seda, et õhk õhuvahesse altpoolt juurde pääseks ning ülevalt välja saaks. Teiseks peab soojustus olema piisav vältimaks kastepunkti teket konstruktsioonis (sõltuvalt soojustusmaterjalist 200-300 mm). Aurutõke siseküljel enne soojustust on soovitatav ning OSB plaadi osas vastuväiteid pole.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt