Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega soojustada puidust peatala otsa, mis on läbi penoga soojustatud fibo seinast?03.09.2015

Tere.
Tegemist on hoonega, mille palkseinad on asendatud Fiboga. Plaan on hoone soojustada penoga, aga küsimus on millega soojustada kandvat puidust peatala otsa mis on läbi fibo seinast, ilmselt peno pole sinna hea mõte, see peaks ju hingama? Lihtne oleks panna soojustus mõnest villast, või mis see olema peaks, et ka närilised sinna pesa ei hakkaks tegema? Vanad seinapalgid olid hiirtepesi täis.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui nimetatud peatala otsal on külgedel ja üleval õhuvahe FIBO plokiga (soovitatav 10 mm), siis võib soojustada ka otsa piirkonna vahtplüsterooliga (peno).
Parimate soovidega,
Kalle Pilt