Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas paneelmajas on hea mõte teha ujuv põrand: liivapadi, eps100, puitkiudplaat? 09.09.2015

Tere,
Kas paneelmajas on hea mõte teha põrand liivapadi, eps100, puitkiudplaat, ehk siis ujuva põrandana? Sai vana põrand täielikult eemaldatud, kuna oli kunagi uputatud. Nüüd aga probleem, et kuna paneelid on väga ebatasased, siis laakide loodimine pea võimatu. Isetasanduv segu on jällegi liiga kallis. Korter ise teisel korrusel. Endale tundub selline lahend parim, kuna see peaks ka heli summutama. Või on ehk veel mõni lihtsam lahendus?

Lugupidamisega

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Loomulikult võite sellise konstruktsiooni ehitada. Soovitan enne otsustamist põranda kõrgused läbi arvutada, et ruum proportsioonist välja ei läheks ja nõutud kõrgus põrandapinnast laeni oleks tagatud.
Kalle Pilt