Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas mõjub poolikule fibo majale ületalve seismine?13.09.2015

Tere. Maja vundament on valmis (täiskeldriga, fibo plokkidest, lagi monoliitbetoonist). Kas on mõtet alustada sügisel müüri- ja katusetöödega? Ehituse tähtaeg oleks ca 2 kuud ehk novembri algus. Kuidas mõjub poolikule fibo majale ületalve seismine? Kas oleks mõistlik novembri algul aknad ette panna või jätta maja tuulduma? Tänan vastamast!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

tere,
FIBO plokk on väga poorne materjal ning imab vett palju. Talvel märgudes ja külmudes võivad plokid oluliselt kahjustuda. Kui saate aga katuse peale, siis pole oht nii suur. Aknaid ei soovita ette panna, kuid avad tuleks siiski sulgeda.
Kalle Pilt