Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Milliseid materjale oleks õige kasutada tuhaplokist välisseina soojustamiseks?29.09.2015

Tere!
Palun nõu küttekoldeta ruumi soojustamise osas. Välissein on tuhapolkist. Sooviks soojustada seest ja väjastpoolt. Tegemist on palkmaja külge ehitatud kitsa koridoriga, selle välisseinaks on tuhaplokk. Palun milliseid materjale oleks õige kasutada? Tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kindlasti soojustage ainult väljastpoolt. Soojustuseks sobib nii vahtpolüsteroon (EPS või rahvakeeles peno) kui ka mineraalne plaatvill.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt