Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega soojustada paekivist keldrisse rajatava toa seinad ja põranda?09.11.2015

Soov on ehitada 1932. aasta maja paekivist keldrisse magamistuba. Millega soovitate soojustada magamistoa põranda ning välisseinad (seestpoolt). Hetkel välisseinad 50 cm paekivist. Kahjuks väljastpoolt soojustamine ei tule kõne alla :(
Põrandale tuleb hiljem vesipõrandaküte. Ventilatsioon on ka olemas nii fresh klapid kui ka väljatõmme.
Vastust oodates.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Head lahendust pole.
Põrandate puhul on betoonpõranda alla sobivaks materjaliks vahtpolüsterool (penoplast). Kindlasti ei tohiks teha sellises piirkonnas soojustatud puitpõrandat. Seina soojustamiseks sobib ehk pilliroomatt, mida seestpoolt lubikrohviga krohvida. Seintele ei soovita kipsplaati ega puitlaastplaati.
Kalle Pilt