Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas saab ja on mõtet soojustada 600 mm läbimõõduga paekivi maja?10.11.2015

Tegemist tsaariaegse kivimajaga mille seina läbimõõt 600 millimeetrit. Küsimus kui soojapidav on sellise läbimõõduga sein ilma soojustamata kui kütteks oleks põrandaküte? Kui soojustama hakkata, kuidas seda kõige mõistlikum teha oleks?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Seina soojapidavuse selgitamiseks soovitan teha infrapuna termograafiga uuringud külmadel talveilmadel, need uuringud näitavad kõige objektiivsemalt seina soojajuhtivust. Pärast uuringut saate hakata soojustamist ja ruumide kütet planeerima.
Kalle Pilt