Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas ilma hüdrokaitseta penoga soojustatud vundamendi korral ei või tekkida probleem, et peno ei lase vundamendil välja hingata?12.01.2016

Tere,
Küsimus puitkarkass maja ja alt tuulduva vundamendi soojustuse kohta. Nimelt on vundament väljast soojustatud vertikaalselt ja penoplastiga, aga mingisugust hüdrot tehtud ei ole. Kas seal ei teki sellist olukorda, et vundamendist tulev niiskus ei saa tänu penole välja kuivada, mis siis omakorda võib kahjustada puitkonstruktsioone?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kindlasti takistab vahtpolüsterool (nn peno) niiskuse liikumist ehk vundamendi kuivamist. Samas peab vundamendi ja puitosa vahel olema hüdroisolatsioon ning sellepärast ei näe vundamendis oleva niiskuse kahjulikku mõju puidule. Tuulutusavade hulk ja suurus peavad tagama põrandaaluses piisava õhuvahetuse, mis omakorda sõltub aluspinnasest ja ka läbi vundamendi valguvast pinnaseveest. Seega peaks selliselt soojustatud vundamendi tuulutusavade hulk olema suurem.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt