Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas ühekordse maja vahelae tühimiku peaks täitma villaga?20.01.2016

Tere
Maja on ühekorruseline viilkatusega, vahelagi on kaetud väljast liiva-savi seguga. Võtsin seestpoolt laelauad ära, kuna lagi polnud loodis. Laelaudise ja musta laelaua vahel on 10cm paksune tühimik, kas see on õige täita villaga või peaks soojustama väljast?
Aknad vajavad vahetust, mida soovitate, kas plast või puitraamiga, kas kahekordse või kolmekordse klaasiga? Maja ise on laudvoodriga palkehitis, valmimisaasta 1923.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Lage oleks kindlasti vajalik soojustada ülevalt poolt. Leitud õhuvahe soojustusega täites liigub kastepunkt talade piirkonda ja nende säilimine pole enam tagatud (võivad hakata arenema puitu lagundavad seened).
Akende osas eelistan mina puitaknaid, kuid see on subjektiivne hinnang.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt
www.kallepilt.ee