Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kui jätan vahelae villaga täitmata, siis kas aurutõkke paber tuleks panna?21.01.2016

Kui jätan leitud tühimiku vahelaes villaga täitmata, siis kas aurutõkke paber tuleks panna? Varem oli laes värvitud laudis, plaanis on panna nüüd HDM plaadid. Aurutõket enne ei olnud. Seintel oli lainepapp ja tapeet, plaanis on ka seinad sama plaadiga katta. Seintest kaks on sise ja kaks välisseinad.
Kuidas toimida korrektselt? Seinad on palkidest ja seestpoolt palgivahed krohvitud saviga. Seinad ei ole loodis.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Kahjuks ei saanud lae küsimusetest hästi aru. Kas teil on laes soojustamata tühimik? Või millist tühimikku te mõtlete? Mis küsimus teil seintega on? Palun kirjeldage veelkord olukorda ja sõnastage uuesti küsimused.
Vadandan.
Kalle Pilt