Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas enne plaadi paigaldamist vahelakke, on soovitatav eelneval paigaldada aurutõkke kile või aurutõkke paber?26.01.2016

Tere
Ühekorrusega viilkatusega maja ühe toa vahelagi sai seest poolt lahti võetud, kuna see polnud loodis. Välimine servamata lauast lagi on korralik. Siis tegin sissepoole uue sõrestiku ja soovin katta selle Hdm plaatidega.
Kas uus sõrestik on soovitatav eelneval katta aurutõkke kilega või aurutõkke paberiga või pole see vajalik?
Soojustuseks pööningul on liiva-savi segu, kihi paksus 8cm.
Kas lisasoojustuseks pööningule sobib fibo kergkruus?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Teie poolt kirjeldatud kostruktsiooniga lakke toa lakke (kasutusklass 1) pole aurutõket vaja paigaldada.
Kalle Pilt