Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas teha kindlaks, kas palkmaja pööningule kannatab ehitada toad, ehk et kas seinad kannavad?28.01.2016

Tere!
Elan 1930. a. ehitatud vanas palkmajas, palgi ümber on pandud silikaat ja selle peal soojustusega laudvooderdis. Küsimus on, kuidas teha kindlaks, kas maja pööningule on võimalik ehitada kaks tuba või ei kanna vundament ja palkseinad seda ära?
Kust või kellelt saab tellida ehituskonstruktsioonide tugevuse hindamist?
Aitäh!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Palkhooned on enamasti suure tugevusvaruga. Samas on iga hoone erinev, sest avade suurus ja paigutus on erinev. Selliseid uuringuid on võimalik tellida WoodNDT OÜ´st www.woodndt.eu , kes kontrollib seinte seisukorra ja teeb ka esmased tugevusarvutused.
Kalle Pilt