Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas korraldada vana talumaja alumise palgi vahetust, kui majas elatakse sees?23.02.2016

Tere
Plaanis vanal talumajal vahetada alumisi palke ning parandada vundamenti. Maja pikkus ca 11 m ja laius ca 9,3 m. Kuna majas elatakse aastaringselt sees, siis tuleks jupphaaval seda teha. Kuidas on kõige mõistlikum hakata palki vahetama, üks sein korraga? Või poolitada ka seina. Kuidas siis maja tõsta, et palke asendada? Kas maja tõstmine mõjutab ka katust? Pole mõned sarikad just kõige paremas seisus vee lekke tõttu.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Alumiste palkide vahetus on nii vastutusrikas tegevus, et siin soovitan kasutada spetsialistide abi. Oma kogemustest oskan väita, et väga sageli tuleb ka vundamendti renoveerida, tihti on akendealustes ka teine ja/või kolmas palk kahjustatud jne. Vaadake www.puidutööd.ee
Parimate soovidega,
Kalle Pilt