Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas palkmaja puitpõranda alla piisab soojustuseks 50mm eps ja 100 mm villa, ja kas mulla peale peab panema ka liiva?11.03.2016

Tere. Põrandal tala 200x200, talade vahelt muld ja savine pinnas ära võetud, kuiv pinnas, kõva pinnas või peab pinnasele liiva või midagi taolist veel peale panema? Vundamendis tuulutusava, kas peab tuulutuse jätma, et siis alla pinnasega vahe 5cm umbes, talade vahele kas 25mm või 50 mm eps 80 tihedusega ja 100 mm klaasvilla ja peale taladele laudpõrand, kas on soojustus piisav.
Vastuse eest ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Aluspinnale oleks hea paigaldada 150-200 mm liivakiht, et vältida vee kapillaartõusu.
Soojustuseks ei soovita puitpõrandatel kasutada EPS´i, selle asemel paigaldage tuuletõkkeplaat, millelel vähemalt 150 mm mineraalvilla.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt