Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas saaks soojustada palkmaja, kui on juba paigaldatud tuuletõke ja uus laudis, kas puistevillaga õnnestuks?29.04.2016

Tere
Kuidas saaks soojustada väljast palkmaja, millel on juba tuuletõke ja voodrilaud peal? Nimelt eelmine omanik oli jätnud villa panemata, pani ainult karkassile vkl 13 tuuletõkke ning seejärel õhuvahe ning laudise. Kuidas saaksin nüüd sinna vahele villa, kas puistevilla saaks sinna lasta? Ei taha aasta vanust voodrit maha kiskuda ja tuuletõket lõhkuda. Või peaksin siiski seestpoolt soojustama, kuigi seda ei soovitata?

Ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Õhuvahe voodrilaua ja tuuletõkke vahel on hädavajalik. Kindlasti ei tohiks seda vahet täita. Kui soovite hoonet lisasoojustada, siis tuleb vooder teisaldada, paigaldada lisasoojustus ning seejärel paigaldada uuesti vooder distantsliistudele ehk õhuvahe tuleb ka siis säilitada.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt