Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas paigaldada õigesti betoonpõranda peale laakide vahele soojustust?29.04.2016

Tere,
Sooviks soojustada täiskeldriga maja 1. korruse põrandat (ebatasane betoon). Plaanis paigaldada/loodida laagid 50x100+22mm OSB+laminaat.
Kuidas lahendada soojustusmaterjal laakide vahel? Kas kivivill või vahtpolüstüreen?
Missugused oleks õiged paigaldusvõtted -lahendused?

Ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Puitpõrandate soojustamiseks olen alati soovitanud mineraalvilla. Lisaks on hea, kui jätate ka õhuvahe betoonpõranda ja laakide vahele st villa peaks paigaldama laakide vahele, mitte betoonile.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt