Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas tselluvilla võib paigaldada otse põrandabetooni peale?19.05.2016

Tere.
Plaanis soojustada pinnasel olevat nõukaaegset betoonpõrandat, mille all on 30cm põlevkivituhka, betooni 10cm. Laagideks puittalad 8x15, peale osb 22mm, viimistluseks laminaatparkett. Werro wool lubab paigaldada nende toodangut otse betoonpinnale laagide vahele kui betoonpind maapinnast kõrgemal. Nende kodulehel ka vastav paigaldusjuhend olemas.
Kas selliselt soojustamine on õige?
Ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Soovitan alati jätta alusbetooni ja laagide/soojustuse vahele õhuvahe. Õhk on heade soojuslike omadustega ning siis on välditud ka niiskuse levimine materjalist materjalisse.
Kalle Pilt