Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada renoveeritavat palkmaja?13.10.2016

Vanal palkmajal sai vana vooder maha võetud, alumised palgid välja vahetatud ja aknaalused palgid üle vaadatud. Nüüd oleks soov korralikult ära soojustada ja uus vooder peale. Plaan oleks palgivahed üle vaadata ja kus vaja, tihendada linatakuga. Seejärel soojustuseks esimene 100mm-ne kivivill püstroovituse vahele, siis teine 50-ne kivivillakiht horisontaalroovituse vahele, siis kivivilla tuuletõke 20mm, tuulutusvahe 24mm ja lõpuks voodrilaud. Küsimus siinkohal, kas aurutõke selles konstruktsioonis on vajalik ja kas tuuletõkke vuugid on soovitav kinni teipida?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere.
Teie poolt kirjeldatud soojustamine on korrektne. Tuuletõkke vuugid tuleb kindlasti teipida, sest selle taga paiknev vill on suure õhujuhtivusega. Aurutõket sissepoole selline sein ei vaja, sest palksein ise toimib aurutõkkena.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt
www.kallepilt.ee