Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada keldriga paneelmaja esimese korruse põrandat?26.10.2016

Tere
Oleks vaja soojustada keldriga paneelmaja esimese korruse põrand, keldri poolt soojustamine ei ole võimalik. Kas ujuvpõrand (liiv, peno, OSB, laminaadi aluskate, laminaat) oleks mõeldav või tuleks paigaldada liiva alla lisaks niiskustõkkekile, äkki kasutada hoopis muud lahendust?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Teie poolt välja pakutud põrandalahenduse puuduseks on OSB plaat, mis tuleb millegi külge kinnitada (puidust talad?). Samas aga puitu ei soovita ma vahtpolüsterooliga (peno) koos kasutada. Seega soovitan valada OSB plaadi asemel betoonist vahekihi, millele paigaldate laminaatparketi.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt