Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada lae peale jäävaid pööningu "kolmnurki"?01.11.2016

Tere!
Tegemist kahekorruselise elamuga. Vahelae peal on 5-10 cm saepuru. Tahaksime soojustada lage, eelkõige külgede pealt, mille peale ülemised toad ei ulatu, nö ülemiste tubade kõrvale tekkinud katusealuse. Kahe korruse vaheline vahelagi (vahe musta laua ja alumise korruse sisemise viimistluslaua vahel) on 10cm - tühjust. See ülemiste tubade kõrvale tekkinud katusealune on üsna väike 80x80 külgedega kolmnurk. Kuidas seda oleks kõige õigem soojustada? Kas seda tohiks teha ka seespoolt, kuna üleval saepuru, mis peaks õhku/niiskust läbi laskma? Et võtame sisemise lae ära, paneme soojustuse ja siis all korrusel uue lae? Ette tänades! Lugupidamisega

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Soovitan selle kolmnurga soojustada ikka väljastpoolt ehk kolmnurga seest. Seal on piisavalt ruumi soojustuskihi panemiseks.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt