Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millist villa (klaas-, kivi- või tselluvilla) kasutada saepuru peal pööningu vahelae soojustamisel?24.11.2016

Tere,
ostsime viilkatusega puitmaja, kus teisel korrusel on suviseks elamiseks ehitatud toad. Talvel on seal suht jahe. Nüüd soojustame pööningut. Vahelael on vaid ca 15..20cm saepuru. Millist villa (klaas-, kivi- või tselluvilla) ja kui palju kasutada? Kas mingil juhul on vaja paigutada aurutõke saepuru ja paigaldatava villa vahele? Katusealune tuulutus on korras. Katus ise on (sarikate vahel) soojustatud kivivillaga.
Tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Soovitan soojustada vahelagi puistevillaga. Sobivad kõik teie poolt nimetatud materjalid, me ise kasutame enamasti sellistel puhkudel kivivilla puistevilla. Soojustuskihi paksus peaks olema vähemalt 150 mm (arvestades, et saepuru jääb) ning aurutõket sinna vahele ei tohi paigaldada.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt