Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas tasub soojustada kortermaja väljast 150 mm penoplastiga, vaatamata sellele, et seestpoolt on soojustatud 50 mm villaga?06.12.2016

Neljakorruselise kortermaja korterite välisseinad on projektijärgselt seestpoolt soojustatud 50 mm kivivilla kihiga ja kaetud güprokiga. Kas on mõistlik ja kasulik soojustada maja ka väljast 150 mm penoplasti kihiga?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Ehitusfüüsikas on reegel, et materjalide veeauruläbilaskvus peaks vähenema seestpool väljapoole ehk sissepoole kõige vähem veeauru läbilaskev materjal ja väljapoole kõige suurema läbilaskvusega materjal. Soojustades väljastpoolt vahtpolüsterooliga (EPS ehk peno) on seda reeglit rikutud, sellepärast soovitan soojustada ka väljastpoolt kivivillaga (+tuuletõke).
Parimate soovidega,
Kalle Pilt