Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas ehitada põrandat puitmajas, kas betoonpõrand või puitpõrand?06.12.2016

Milline oleks parem põrandakonstruktsioon? Korter kahekordses palkmajas 1 korrusel, maakivivundament, tänavapinnast kõrgemal 80 cm ja täidetud liivaga triiki. Liiva sees vanad talad 250x250. Kas selle peale võimalik puitkonstruktsioonil põrand: laagid 150, kivivill, osb, parkett või peaks valama kile, peno 100, betoon 80.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Ideaalne lahendus oleks välisõhuga alt tuulduv põrand. Selleks tuleks liiva välja vedada ja vundamenti tuulutusavad (läbimõõt min 80 mm) puurida. Põrand on siis tuulutusavadest kõrgemal ning soojustatud on põrandatalade vahelt. Soojustus vähemalt 200 mm+tuuletõke. Õhuvahe peaks olema vähemalt 150 mm.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt
www.kallepilt.ee