Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas põranda võib tõsta kõrgemale, ehk siis esimese ja teise palgi vahele?12.12.2016

Tere!

Plaanis alt mittetuulduv põrand vahetada alt tuulduva põranda vastu. Hetkel mitte tuulduv põrand pealt poolt soojustatud penoplasti ja villaga, alt niiske. Kuna osaliselt on maja renoveeritud siis sooviks põranda samale kõrgusele paigaldada ehk siis esimese ja teise palgi reavahele. Kas see on tekitab tulevikus probleeme?
Mõte pildi kujul: http://imgur.com/a/4ULUh

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Joonisel kirjeldatud põrand on igati nõetekohane. Probleemiks on ehk ainult see nurk, kus soojustus puutub kokku vundamendiga, sest seal tekib külmasild. Selle vältimiseks võiks tuuletõkke panna ka horisontaalsest tuuletõkkest palgini (nurga all). Veel soovitaks panna aluspinnale pigem liiva 150 mm kui kergkruusa.
Parimete soovidega,
Kalle Pilt