Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas alt tuulduva põranda ehitamisel on vaja panna ka aurutõke?20.12.2016

Tere, kuidas on kõige õigem teha alt tuulduvat põrandat. Vundamendil on olema tuulutusavad, liivpõhi, ca 40cm õhuruumi. Plaan panna 50*200 talad, talade alla liist ja vahele osb, 200 mm mineraalvill, 22 osb ja viimistlus. Küsimus, kas vaja panna nii alla kui üles ka kile või aurutõke? Erinevaid arvamusi on siit ja sealt.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui teil on põranda kohal kuiv küttega ruum, siis aurutõket ei soovita üldse. Juhul kui on tegemist niiske ruumiga, siis tuleb üles viimistluskihi alla panna veetõke. Talade alumisele poolele sobib tuuletõkkeplaat (VKL) paremini kui OSB plaat. Tuuletõkke toestamiseks on hea panna iga 15-20 cm tagant hõre laudis (risti taladega).
Parimate soovidega,
Kalle Pilt