Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas krohvitud silikaatmaja võib soojustada väljast penoga?08.01.2013

Tere
Kas võib maja soojustada väljast EPS 60, 100 mm silver penoga? Veneaegne maja, materjalid seespoolt väljapoole: Punane kärgtellis, 50 mm klaasvilla, silikaat ja välimine krohv ning nüüd plaanis panna väljapoole 100 mm peno. Järjest rohkem levib jutte, et peno on jama aga eriti ei ole kuulnud halbadest kogemustest. Teie selliste ehitistega rohkem kokku puutunud ehk oskate nõu anda.

Ette tänades

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui teoreetilise arvutuse põhjal on selline seina soojustamine täiesti korrektne, siis praktika näitab, et vahtpolüsterooli (rk. peno) taha tekib õhuke veekile, mis aeglaselt lagundab materjalide alumisi kihte, teie puhul siis krohvikihti.
Kalle Pilt