Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas krohvitud (lubjatud) seinale tasub enne tapetseerimist ajalehtede kiht alla kleepida?15.01.2013

Kas tapeedi panekul on vaja nõukogude ajal krohvitud seinale ajalehti alla liimida või pigem puhtale krohvile? Kui palju on vaja liimi panna seinale, sest tapeediseina tegin ajalehtedega valmis (paksult liimi) ja hommikuks oli läbi öise nagina soojas toas ajalehed maha tulnud. On mõtet uuesti panna? Kas fliistapeete värvida saab ning millise värviga? Mis materjalist tapeeti soovitate suvel koridori seintele panna kui talvel on koridoris -20C ja enam külma?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Liimimise õpetus on toodud iga liimi pakendil ja kahjuks ei oska kõikide tootjate juhiseid siia kirja panna. Pole tapeetide alal teadlik ja seega jään ka ülejäänud vastused võlgu. Vabandan.
Kalle Pilt