Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas paekivist maja seestpoolt soojustada?04.04.2013

Ei tahtnud välisseinu rikkuda, ikkagi paekivi. Tegin soojustuse sisse. Lammutasin vana seina ja saepuru ka tassisin välja. Tegin karkassi 50x100 prussist ja vill vahele, siis plaat peale. Külmaks jäi. Nüüd plaan uuesti seinad lahti võtta ja sein krohvida. Tahan peale krohvimist panna seina tuuletõkke plaadi, siis vill ja plaat tagasi. Milline on teie soovitus? Tänan

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
enne kui soovitusi anda peaks seinu nägema, sest seestpoolt soojustamine on väga riskantne.
Kalle Pilt