Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas rajada normaalse sisekliimaga eluruumid maakivist müüride sisse?24.05.2013

Tere
Soov oleks kasutusele võtta korralikud maakivimüürid, mille paksus ca 35-40 cm. Olen kuulnud, et maakivi müüridega hoones ei ole tervislik elada, seal olla niiske ja kiirgab külma.
Kas müürid saab jätta nö välisfassaadiks ja sissepoole ehitada piltlikult öeldes uus maja puidu ja villaga. Jättes sisemise osa ja kivimüüri vahele õhuvahe.
Või mis viisil oleks tark ehitada?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kahjuks selles valdkonnas kogemus puudub. Soovitan pöörduda TTÜ spetsialistide poole nt. targo.kalamees@ttu.ee
Kalle Pilt