Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas puumaja soojustamisel seestpoolt soojustusplaadi ja kipsplaadiga võib tekkida niiskuse probleem?27.05.2013

Tere
Soojustasin ca 5 aastat tagasi puumaja korteri seestpoolt pruuni (tõenäoliselt mingi soojustus plaadiga) ja sinna peale panin kipsiplaadi. Ehitusmees, kes seda ise tegi, soovitas nii.
Minu küsimus on, kas seal all on midagi tekkima hakanud või ei ole põhjust muretseda, iseenesest põhjust nagu ei ole?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Puitseinte seestpoolt soojustamine on riskantne tegevus, kuid see ei tähenda kindlasti, et probleeme on tekkinud. Soovitan soojustuse tagust ja puitseina sisepinda kontrollida fiiberoptilise boreskoobi ja resistograafiga. Neid seadmeid haldab Wood NDT OÜ, kelle andmed leiate internetist www.woodndt.eu
Kalle Pilt