Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Millega soojustada suvilat, et seal soojustusmaterjalis ei sooviks hiired pesitseda?19.07.2013

Renoveerin suvekodu, kus elame vaid suvel. Muret teevad talvel soojustusvilla sisse elama kolivad hiired. Kas on puitkarkassiga maja soojustamiseks sellist materjali kus hiired elada ei soovi. Olen kuulnud, et puistevilla sees ei taha nad pesa punuda?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Puistevillad, millele on lisatud boorax pulbrit (nt. tselluvill), on hiirte elutegevuseks vähem soodsad. Kõige tõhusamaks meetodiks on siiski näriliste sissepääsu takistamine hoonetesse, selleks tuleks sissepääsukohtadesse panna väljapoole peen metallvõrk (avaga alla 1 cm).
Parimate soovidega,
Kalle Pilt